Dla kogo?

Badania wskazują, że dobrze zbilansowana dieta oparta na produktach pochodzenia roślinnego pozwala zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, otyłości, cukrzycy typu 2 czy chorób neurodegeneracyjnych.

Dieta wegetariańska dostarcza mniej nasyconych tłuszczów i więcej jednonienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na poziom cholesterol we krwi, na pracę serca, funkcje poznawcze. Ponadto dostarcza więcej błonnika pokarmowego, który reguluje pracę jelit i wpływa korzystnie na mikroflorę bakteryjną, a tym samym na naszą odporność.

DIETA PUDEŁKOWA na 10 DNI

DIETA WEGE TYLKO 18 ZESTAWÓW w PROMOCJI

365 zł
  • STANDARDOWA CENA: 540 zł
  • BEZ WYKLUCZEŃ
  • 1200 KALORII
  • 5 POSIŁKÓW

Według lekarzy i naukowców najzdrowsza z wersji diety roślinnej to odmiana laktowowegetariańska. Może bowiem zawierać zarówno jaja, jak i mleko oraz jego przetworów, a także miód. Dzięki temu zestawowi łatwo można zaspokoić wszystkie potrzeby organizmu. Osoby odżywiające się w ten sposób rzadko miewają niedobory pokarmowe: jaja są dobrym źródłem żelaza i witaminy B12, nabiał wapnia.

W naszym programie wegetariańskim dbamy o to, aby dieta zawierała zróżnicowaną mieszankę owoców, warzyw, zbóż, zdrowych tłuszczów i białek.

Problemy wegetarian – jak ich uniknąć?

Dzięki zwiększonej świadomości, dotyczącej wpływu tłuszczów zwierzęcych na ludzki organizm, coraz więcej osób decyduje się na dietę wegetariańską bądź wegańską. Do tego dochodzą także kwestie moralne i związane z ekologicznym stylem życia. Plusów niejedzenia mięsa jest sporo, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, iż – jak każda dieta – wegetarianizm powinien być przemyślany i rozsądny. Podpowiadamy jak radzić sobie z dwoma głównymi problemami.

  1. Braki białka

Mięso jest przede wszystkim źródłem białka, dlatego przeciwnicy wegetarianizmu nierzadko rzucają argumentem, iż jarosze nie dostarczają sobie potrzebnych aminokwasów. To przekłamanie – wystarczy bowiem odpowiednio zatroszczyć się o codzienne spożywanie między innymi warzyw strączkowych, produktów zbożowych czy pseudozbóż, takich jak amarantus czy komosa ryżowa.

Jeśli w naszej diecie brakuje białka, organizm będzie przekazywać w związku z tym sygnały. Będziemy czuć się osłabieni, senni, a z czasem zauważymy także spadek wagi, suchość skóry czy wypadanie włosów.

Aby mieć pewność, że dieta jest zbilansowana i znajduje się w niej odpowiednia ilość białek, warto zdecydować się na przykład na catering dietetyczny dla wegetarian. To dobry sposób na nauczenie się podstaw o diecie wegetariańskiej.

  1. Brak różnorodności

Niestety zwłaszcza początkujący wegetarianie cierpią na brak różnorodności w swojej diecie. Skupiają się tylko na jednym zagadnieniu – na przykład dostarczeniu białka do organizmu. Dlatego sięgają głównie po soję, zapominając o reszcie. Dieta wegetariańska jest dobra dla zdrowia głównie dlatego, że jest różnorodna, pełna węglowodanów, tłuszczów, witamin i innych składników odżywczych. Jeśli zatem rozpoczynacie przygodę z wegetarianizmem, postawcie na kulinarne eksperymenty. Łączcie produkty, szukajcie przepisów i wykorzystujcie w nich dużo warzyw i owoców, zwłaszcza sezonowych.

Jeśli jednak wiecie, że gotowanie przychodzi Wam z trudem, warto skorzystać z diety pudełkowej, która przez kilka miesięcy najlepiej pokaże Wam, jak jeść zdrowo i różnorodnie – bez mięsa. My mamy na to sposób!

Co Cię zaskoczy?

Aby zastąpić w diecie białko dostarczane przez mięso, stosujemy różnorodne bogate w białko pokarmy roślinne, takie jak orzechy, nasiona, rośliny strączkowe i tofu.

Dla osób, które preferują mniej restrykcyjną formę diety wegetariańskiej przygotowaliśmy możliwość wyboru, czy w posiłkach chcą znaleźć rybę czy może wolą ją całkowicie wyeliminować ze swojego jadłospisu.

Rozumiemy, że każdy z nas może mieć inne preferencje żywieniowe, dlatego staramy się być jak najbardziej elastyczni – za eliminację ryb w diecie wegetariańskiej nie pobierzemy żadnych dopłat.

Zapisz się na newsletter aby upolować okazje! KOD RABATOWY z LIMITEM UŻYĆ WYSYŁANY JEST DO WSZYSTKICH KTO PIERWSZY ODBIERA MAILA TEN UŻYWA KOD RABATOWY

Oferta specjalna zmienia się co tydzień i dostępna jest wyłącznie dla prenumeratorów. Odbierz maila i upoluj zestaw cateringowy nawet 70% taniej!

.

W każdej chwili samodzielnie możesz się wpisać z naszego newslettera 🙂

POWRÓT DO STRONY SPOKO BOX