Dieta ketogeniczna niedawno zagościła na stałe w SpokoBOX.

Od tej pory mamy dla Was zatem catering dietetyczny, który opiera się na spożywaniu niskiej ilości węglowodanów i wysokiej ilości tłuszczów. Czy wiecie już wszystko na temat tego typu odżywiania się? Jeśli nie, ten tekst z pewnością rozwieje pewne wątpliwości i wyjaśni Wam, dlaczego warto spróbować!

DIETA PUDEŁKOWA na 5 DNI

DIETA KETOGENICZNA -TYLKO 3 ZESTAWY PROMOCYJNE

184 zł
  • STANDARDOWA CENA: 345 zł
  • BEZ WYKLUCZEŃ
  • 1500 KALORII
  • 5 POSIŁKÓW

Dieta ketogeniczna – co to takiego?

Słowo „keto” to skrót odnoszący się do ciał ketonowych czyli substancji, które stanowią, drugie zaraz po glukozie źródło energii dla naszego organizmu. Nasze komórki wykorzystują ciała ketonowe gdy znacznie ograniczmy spożycie owoców, produktów zbożowych i wszelkich innych produktów dostarczających pierwszorzędny rodzaj paliwa – glukozę. Inaczej mówiąc ciała ketonowe powstają w wyniku efektywnego spalania tłuszczu. Dieta zapewnia:

  • Dostarczenie 65 % energii z tłuszczów, 25 % z białka i 10 % z węglowodanów

  •  Stosunek spożycia tłuszczów do węglowodanów 1:6,5 przy zachowaniu normalnego spożycia białek.

  •  Stosowanie tłuszczy MCT w postaci  dodatku naturalnego specjalnie przygotowywanego oleju kokosowego.

  •  Wykluczenie lub znaczne ograniczenie produktów bogatych w skrobie i cukry

Dieta ketogeniczna – dla kogo?

Jest to odpowiednia dieta dla osób które mają problem z osiągnięciem i utrzymaniem prawidłowej masy ciała, z nietolerancją glukozy, cukrzycą typu 2 oraz dla każdej osoby która szuka nowych wrażeń smakowych. Również dla osób, które z przyczyn psychologicznych potrzebują chudnąć w szybkim tempie i jest to uzasadnione zdrowotnie.

Dieta ketogeniczna – jakie ma zalety?

Główną zaletą diety ketogenicznej jest chudnięcie. I to w wielu przypadkach naprawdę spektakularne! Jeśli czytacie naszego bloga doskonale wiecie, że organizm czerpie energię głównie z węglowodanów – to one zasilają między innymi mózg. Jednak gdy cukry nie są dostarczane, ciało nie przestaje pracować. Po prostu szuka innego źródła „zasilania”.

W diecie ketogenicznej jest nim tłuszcz. Organizm osiąga wtedy tak zwany stan ketozy, dostarczając organizmowi około 70% tłuszczów, 25% białek i 5% węglowodanów. Jednak warto pamiętać iż dieta ketogeniczna nie powinna być dietą stałą. Działa bowiem przez około 2-3 miesiące. Warto po tym czasie skorzystać ze standardowej diety z oferty SpokoBOX! Nasza dieta 1200 kcal idealne utrzyma odpowiedni spadek masy ciała! 😊 Śledź naszego Newslettera aby załapać się na kolejną promocję – 70%!

Zapisz się na newsletter aby upolować okazje! KOD RABATOWY z LIMITEM UŻYĆ WYSYŁANY JEST DO WSZYSTKICH KTO PIERWSZY ODBIERA MAILA TEN UŻYWA KOD RABATOWY

Oferta specjalna zmienia się co tydzień i dostępna jest wyłącznie dla prenumeratorów. Odbierz maila i upoluj zestaw cateringowy nawet 70% taniej!

.

W każdej chwili samodzielnie możesz się wpisać z naszego newslettera 🙂

POWRÓT DO STRONY SPOKO BOX