POZNAJ DIETĘ WEGAŃSKĄ
Coraz więcej osób decyduje się nie tylko na dietę wegetariańską, ale także wegańską, która jest bardziej restrykcyjną wersją tej pierwszej. Dzieje się tak z wielu powodów – moralnych, ale także zdrowotnych. Brak produktów odzwierzęcych w diecie może bowiem zmniejszyć ryzyko chorób serca, nadciśnienia, podwyższonego cholesterolu czy otyłości. Dlaczego zatem warto i kto powinien zdecydować się na tego typu dietę?

DIETA PUDEŁKOWA na 5 DNI

DIETA WEGAŃSKA -------- TYLKO 3 ZESTAWY w PROMOCJI

90 zł
  • STANDARDOWA CENA: 300 zł
  • BEZ WYKLUCZEŃ
  • 1500 KALORII
  • 5 POSIŁKÓW

Dieta wegan – dla kogo?

Na dietę wegańską decydują się przede wszystkim osoby, które ze względów moralnych nie chcą spożywać ani mięsa, ani żadnych innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie da się jednak zaprzeczyć, że dieta wegańska jest bardziej restrykcyjna od wegetariańskiej – nie pozwala na spożywanie jajek, nabiału, miodu czy wszystkich innych produktów zawierających składniki zwierzęce. Dieta roślinna sprawdza się jednak doskonale u wielu osób, nie tylko u młodych okazów zdrowia. Obecnie uznawana jest przez wielu za najlepszy sposób na długowieczność. Warto jednak pamiętać, że na diecie wegańskiej nie dostarczamy witaminy B12, a także możemy mieć problemy z dostarczeniem chociażby żelaza czy wapnia. Wszystko jest jednak zależne od zbilansowania diety, dlatego przed przejściem na weganizm warto skonsultować się z dietetykiem bądź skorzystać z cateringu dietetycznego przygotowywanego przez specjalistów.

Dieta wegan – dlaczego warto?

Dobrze zbilansowana dieta wegańska może przede wszystkim wpłynąć na samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. Brak tłuszczów nasyconych w diecie sprawia, że organizm jest lżejszy, ma mniejsze tendencje do tycia. Dlatego weganie bardzo rzadko cierpią na otyłość. Dodatkowo weganizm redukuje ryzyko chorób serca, udarów, nadciśnienia czy miażdżycy. Jeśli zatem planujecie rezygnację z mięsa i produktów odzwierzęcych, to z całą pewnością dobrze wpłynie na Wasze zdrowie. Pamiętajcie jednak, że dieta musi być dobrze dopracowana, by nie wywołać żadnych niedoborów witamin i minerałów.

Zapisz się na newsletter aby upolować okazje! KOD RABATOWY z LIMITEM UŻYĆ WYSYŁANY JEST DO WSZYSTKICH KTO PIERWSZY ODBIERA MAILA TEN UŻYWA KOD RABATOWY

Oferta specjalna zmienia się co tydzień i dostępna jest wyłącznie dla prenumeratorów. Odbierz maila i upoluj zestaw cateringowy nawet 70% taniej!

.

W każdej chwili samodzielnie możesz się wpisać z naszego newslettera 🙂

POWRÓT DO STRONY SPOKO BOX